Ingyenes könyvelési tanácsadás

Friss topikok

 Tisztelt TL!

Mivel Ön nappali tagozatos diák, ezért a törvény másodfoglalkozásúnak (egyidejűleg több biztosítási jogviszonyban állónak) tekinti.

 Ha egyéni vállalkozó és

 nincs bevétele, akkor nincs járulékfizetési kötelezettsége, de bevallási kötelezettsége igen.

  1. ha van bevétele, akkor a tényleges jövedelem
    1. ha a költségek tételes elszámolását választotta, akkor a vállalkozói bevétel – költségek= tényleges jövedelem (vállalkozói kivét)
    2. ha átalányadózást választotta, akkor vállalkozói bevétel – bevétel 40%-a= tényleges jövedelem után

7% egészségbiztosítás járulék és 10 % nyugdíjjárulék bevallási és befizetési kötelezettsége van. Nem kell 1,5 % munkaerő-piaci járulékot fizetni, viszont 27% szociális hozzájárulási adó nyilvántartási, bevallási és befizetési kötelezettsége van.

A befizetendő összeget forintra kerekítve kell megállapítani.

 Üdvözlettel

Balori Hungary könyvelőiroda Kft

Tisztelt Cím!

 

Abban szeretnék segítséget, hogy ha nappali tagozatos diákként folytatok egyéni vállalkozói tevékenységet, milyen járulékfizetési kötelezettségeim vannak?

 

Köszönöm és Üdv, TL

 

 

Minden emberben sok kérdés merül fel adózással és könyveléssel kapcsolatban, de nem meri, nem akarja megkérdezni, mivel pénzbe (sok pénzbe) kerül. :-(.  Szeretnék segíteni mindenkinek, akinek van mersze megkérdezni az őket foglalkoztató kérdéseket. Ha kérdezel, annak tartalma szigorúan felkerül a blogba, hogy mindenki lássa és tanuljon belőle, a válasz 1 hét múlva lesz fent.

Ha szeretnél kérdezni, de nem mered vállalni a kérdésed a nyilvánosság előtt, akkor az pénzbe kerül, a kérdés súlyától függően: lorincz68@citromail.hu Balori Hungary könyvelői Kft

Címkék: fontos könyvelés járulékok egyéni vállalkozó nappali tagozatos diák

3 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://feherbot.blog.hu/api/trackback/id/tr416416483

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

nagy József 2015.09.08. 11:07:29

Kedves zita,

Produkciós Iroda alapításáhánál van valami speciális dolog, amire figyelni kell?

Józsi

kedvesbetti0317 2015.11.25. 12:50:05

Kedves Zita! Lenne pár kérdésem, amiben nem teljesen vagyok biztos, és csak a talánra nem merem bevállalni a dolgokat!2012-ben pénzügy számvitel OKJ-t végeztem, dolgoztam is egy könyvelőirodában, azonban lassan egy éve nem foglalkozom ezzel és ehhez hasonló dolgokkal. Az egyik barátom egyéni vállalkozást szeretne indítani. Felkért, hogy segítsem, mert Ő semmit nem ért hozzá gyakorlatilag! A barátom még hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, így azzal tisztában vagyok, hogy másodfoglalkozású vállalkozónak számít. A tevékenység a következő lenne. Van egy disco, ahol a tulaj nem csinálja a kiszolgálást, ezért a barátom csak és kizárólag a pultot bérelné tőle! Tehát vendéglátás. Azzal is tisztában vagyok, remélem jól tudom, hogy mivel neki nincs semmi hasonló végzettsége, ezért kell, hogy legyen egy alkalmazottja, aki rendelkezik bármely a besorolásnak megfelelő bizonyítvánnyal. A kérdéseim a következőek!
Milyen járulékfizetési kötelezettségeink lesznek? Mi a javaslat, havi áfabevallók legyünk, vagy sem? Pénztárgépet feltétlenül kell e vennünk, vagy elég ha kp fizetési nyugtát írunk minden eladás után? Illetve minden ilyen dolgot, hogyan, mi módon intézzünk majd!
Köszönöm előre is a segítségedet!
Üdvözlettel:
Kedves Bettina

tapodid 2016.08.22. 11:37:16

Tisztelt Zita!

Érdeklödni szeretnék, hogy az én helyzetemben milyne adózási(+járulék fizetési) lehetőségeim vannak.

Nappali tagozaton tanulok, szeptembertől egyéni vállalkozoként kezdek dolgozni kb heti 20 órában. Úgy tudom a KATA-nak van egy nem teljes állású változata is ami havi 25ezer forint , én ebbe a kategoriába bele esek?

Válaszát előre is köszönöm.
süti beállítások módosítása